KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13272043
nr 1327 2043
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Oljemålning, "Arabkvinnor". Signerad Birger. Olja på duk, 104x119 cm
Kondition: krackeleringar
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 18 maj 2020
kl 19:39:10
2.400 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
3.000 kr
3.000 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr
3.600 kr
Birger Birger-Ericson
Läs mer om Birger Birger-Ericson